کرانه ها » انقلابی بودن و انقلابی ماندن .: کرانه ها :-: وبگاه شخصی حمید مشهدی آقایی :.

یکم.شاید برای عده ای از ما تاکید مکرر رهبر انقلاب اسلامی بر انقلابی بودن و انقلابی ماندن جای سوال باشد. خوب است بدانیم، گزاره ی ماندگار «من دیپلمات نیستم، من انقلابی ام»‌را ایشان 19 بهمن سال 91 در جمع پرسنل نیروی هوایی گفتند. یعنی در زمان دولت دهم؛ و به تعبیر روشن تر همان زمانی که رئیس دولت دهم در ادامه فاصله گرفتن از آرمان های انقلابی، به فکر تمام کردن قضیه ی ارتباط با آمریکا افتاده بودند و بسیار تقلا می کردند و سکه ی اتمام موضوع هسته ای و مذاکره به نام آنها بخورد!! لحن روشن و قاطع ”من انقلابی ام” با این حساب، ارتباطی به این دولت و آن دولت ندارد.
دوم. ”من انقلابی ام” فراتر از یک جمله مقطعی و شعار زودگذر است. «انقلابی بودن و انقلابی ماندن» خط اصلی برای ماندگاری انقلاب اسلامی تا نیل به آرمان های مقدس آن است. انقلابی بودن، فراتر از این دولت و آن دولت و این جناح و آن جناح است. لذا ضرورتی ندارد دوستان اصلاح طلب در مواجهه ی با آن سکوت کنند و از کنار آن بی تفاوت بگذرند.
سوم. «انقلابی بودن و انقلابی ماندن» ارتقاء سطح مواجهات و خط کشی های مرسوم از سطوح نازل دعواهای چپ و راست و اصلاح طلب و اصولگرا به تراز مواجهه ی حقیقی «جریان انقلابی و غیرانقلابی» است. این شده که در همه ی سخنرانی ها و پیام های «آقا» ترجیع بند سخنانشان همین مهم است. تقریباً در این سه سال و اندی و به ویژه و صد البته پس از مذاکرات هسته ای این گزاره بیشتر مورد تاکید ایشان قرار گرفته است. تا عده ای از حزب اللهی های ساده اندیش با مذاکرات هسته ای و برجام و پسابرجام فکر نکنند که انقلاب تمام شده است و غصه ی ختم انقلاب بگیرند و همه چیز را تمام شده بدانند و گروهی از اصلاح طلبان مرعوب، نیندیشند که حالا جشن پایان دوران انقلابی گری و آغاز تعامل با جهان است (منظورشان از جهان هم آمریکا است).
چهارم. جریان انقلابی و غیرانقلابی، پاسخی به دوگانه سازی دروغین و وارداتی غرب است که با خط کشی های ساختگی می خواهد بین ملت و نیروهای انقلاب فاصله بیندازد.
انقلابی بودن مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان، ائمه جمعه، جوانان جامعه اسلامی، دانش آموزان ایران اسلامی و … اخیراً انقلابی بودن امام راحل در کلام ایشان حکایت ازاین دارد که باید آرایش سیاسی کهنه و خسته کننده ی مرسوم موجود درهم ریخته شود. یارگیری ها و فراخوان های جدیدی شکل بگیرد. انقلابی گری صرفاً به مبارزه در زمان طاغوت محدود شده و مختص پیرمردان و پیرزنان نسل اول نشود. انقلابی بودن و انقلابی ماندن با مراتب و درجات آن شناخته شود و هر کس که پای آن آرمانها می ایستد به رسمیت شناخته شود و آنکه این اوصاف را قبول ندارد بدون رودربایستی تذکر بگیرد و اگر همراه نشد از گردونه ی جریان انقلابی خارج شود.
پنجم. شاخص ها خیلی روشن و گویا است. سخنرانی اخیر رهبر عزیز انقلاب در حرم مطهر امام خمینی شرح عینی همه سخنرانی های گذشته ی ایشان در طول سه سال و نیم گذشته است که در قالب 5 شاخص قابل اندازه گیری و پایش قابل توجه است:
1- پای بندی به ارزشهای مبنایی و اساسی اسلام
2- هدف گیری آرمانهای انقلاب و همت بلند برای رسیدن به آن
3- پای بندی به استقلال همه جانبه کشور (سیاسی، اقتصادی و فرهنگی)
4- حساسیت در برابر دشمن و عدم تبعیت از آن (جهاد کبیر)
5- تقوای سیاسی
شرح این شاخص ها در همین سخنرانی آمده است و در بیانات دیگر ایشان به روشنی قابل ردیابی است.
ششم. در مقاله ای که ویژه انتخابات دهم و در دو شماره قبل به اصلاح طلبان و اصولگرایان نوشتم، اشاره کردم که بخواهیم یا نخواهیم، دوره ی تصلب و تعصب روی جناح بندی های وارداتی و به ارث برده از غرب گذشته است. اینک دوران خداحافظی آرایش های سیاسی فرسوده است. اکنون دوران تودیع جریان های نخ نما و معارفه جریان انقلابی و غیرانقلابی ما است که همچون امام انقلابی ما، هر روز توفنده تر از گذشته به استکبار می تازد و مهربان تر و صمیمی تر از قبل ما را به همدلی و همراهی فرا می خواند.
هفتم. با این حساب می گوییم و می نویسیم: خداحافظ! جناح بندی های قدیمی و فرسوده و سلام بر جریان انقلابی که خط فاصله ی خود را از جریان غیرانقلابی به روشنی ترسیم می کند. والسلام[ برچسب ها ] :
نظر شما در مورد اين نوشتار چيست ؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.